İade ve Geri Gönderim İşlemleri
 • İade & Değişim?

   İADE KOŞULLARI


  İADE :

  Herhangi bir nedenle iade etmek istediğiniz, yeniden satılabilirlik özelliği taşıyan ürünün iade süresi, teslim aldığınıztarihten itibaren 14 gündür.İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarargörmemiş ve tekrar satılabilirlik özelliği bozulmamış olmalıdır.

  Abiye ürünlerde iade işlemi; sadece ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerlidir.

  İlgili sürelerin aşılması durumunda, iade işlemi gerçekleştirilememektedir.

  Sipariş iptali, sipariş kargoya verilmemişse gerçekleştirilmektedir. Kargoya verilmiş siparişler için iade şartları geçerlidir. Siparişinizin kargoya verilip verilmediği ile ilgili detayı 05317837144 nolu telefonlardan müşteri hizmetleri ile görüşerek edinebilirsiniz.

  İadeye konu olan ürünü;her iki faturası, orijinal kutusu ve ambalajı, gönderilen tüm aksesuarları ile birlikte, faturanızın arka yüzünde bulunan iade formunu eksiksiz doldurarak ödemenizi havale veya kapıda ödeme yöntemi ile gerçekleştirdiyseniz, iade işlemlerinizin hızlı bir şekilde tamamlanması için lütfen; şahsınıza veya bir yakınınıza ait hesap bilgileri ( hesap sahibinin adı, banka hesap numarası, banka adı, şube adı veya kodu) ile IBAN bilgilerini de yazarak ve imzalayarak (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca iade işlemlerinizin gerçekleşmesi için iade formu doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.) Anlaşmalı olduğumuz kargo aracılığıyla; kargo ücreti ödemeden, alıcı ödemeli olarak, kargo firması ile göndermeniz gerekmektedir.

  İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depomuza ulaştığı andan itibaren; ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek ; kredi kartı ile alınan siparişlerde kargo ücreti kesilerek kalan tutarın tamamı kredi kartınıza iade edilir. Ancak alışverişiniz taksitli yapılmışsa bankanız ekstrenize iadeyi taksitli olarak yansıtmaktadır. Kapıda ödeme seçeneği ile alınan ürünlerin teslim alındıktan ve bedeli ödendikten sonraki iade işlemleri için; yukarıda yazılı bulunan normal iade prosedürleri geçerli olup, ürünün herhangi bir kusuru olmadığı durumlarda, Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli ve kargo ücreti kesilerek , alışveriş toplam bedelinden düşürülerek tarafınıza iade edilir. İade ürün/ürünlerin depomuza ulaşması ve iade şartlarına uygunluğunun kontrolünden sonra, ürün bedelinin geri iadesi yapılacaktır.

 • Nasıl İade/Değişim Yapabilirim?

  Ürünlerde 14 gün içerisinde iade yapmak istediğiniz ürünleri tarafımıza göndermelisiniz.

  Göndereceğiniz ürünün kullanılmamış; yıkanmamış, koku, leke,  yırtık, eksik aksesuarlı gibi satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olması gerekir.

   Ürünle birlikle tarafınıza gönderilen irsaliyeli faturanız arkasında  İade Talep Formu bulunmaktadır.


  iade ederken, IBAN numaranız doğruluğuna dikkat ediniz.

  İadelerde Fatura ibrazı zorunludur. Ürünlerinizi fatura ile göndermenizi ve faturanızın gönderim esnasında kargo paketinden düşmeyeceğinden emin olarak yerleştiriniz.

  İade yapmak istediğiniz ürünleri doğru ve hızlı bir hizmet alabilmek için mutlaka kargo aracılığı ile göndermelisiniz.  

 • İademi Nasıl Yapacaksınız?

  Siparişinizi sitemiz üzerinden kendiniz kredi kartınız ile oluşturduysanız iadeniz doğrudan alışveriş yaptığınız karta yapılacaktır. Sipariş verirken kapıda ödeme yönetimi tercih ettiyseniz ödemenin güvenli şekilde tarafınıza ulaşması için bizlerle paylaşacağınız IBAN numarasına yapılacaktır.  

 • IBAN Numaram Yok, Ödememi Nasıl Alabilirim?

  Para transferinizin hatasız ve güvenli bir şekilde sağlanması için ödemeler yalnızca IBAN numarasına yapılmaktadır. IBAN numaranız yok ise herhangi bir banka şubesinden kendinize hesap açtırabilir ya da iade bedelinizi değişim kodu olarak kullanarak dilediğiniz zaman alışveriş yapabilirsiniz.

  Örnek IBAN:
  TR 44 0001 0000 3157 4510 6750 57
  Hesap Sahibi MURAT KAYA

   

 • İadem Neden Taksitle Yapılıyor?

  Taksitlendirilerek oluşturulan siparişlerin iadesi kredi kartınıza toplam alışveriş bedeli olarak yapılır. modasahtesettur.com tarafından tek seferde toplam tutar halinde yapılan bu ödeme, banka prosedürü gereği taksit yapılan ay süresince bir eksi (-) bir artı ( ) tutar olarak ekstrenize yansıyacaktır. 

 • İade/Değişim yapmak istediğim ürünü hangi kargo ile göndermeliyim?

  *  İade gönderirken anlaşmalı olduğumuz  Kargoyu kullanmalısınız.

  * Paketinizi şubeye götürdüğünüzde Aras Kargo ile göndermek isterseniz 1720544311654 nolu anlaşma kodunu şube görevlisi ile paylaşabilirsiniz.  

  * Paketinizi şubeye götürdüğünüzde PTT KARGO ile göndermek isterseniz 601941474 nolu anlaşma kodunu şube görevlisi ile paylaşabilirsiniz.

 • IBAN Nedir?

  IBAN, uluslararası standartlara sahip bir banka hesap numarasıdır. Her ülkenin farklı olabilir ancak sizden istediğimiz 24 haneden oluşandır.  IBAN'ın amacı, para transferlerinin hatasız ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktır. IBAN ile birlikte, IBAN sahibinin adı ve soyadını da doğru bir şekilde paylaşmanız halinde ödemenizde gecikme yaşanmayacaktır.

 • İadem Kaç Gün İçerisinde Hesabımda Olur?

  Sizlere daha iyi bir hizmet kalitesi sunmak nedeni ile gönderilen ürünler stoklara eklenmeden önce kalite kontrole tabii tutulur. Ürününüzde iadeye engel bir durum yok ise (satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ise) sisteme girişi sağlanır.

  Yapmış olduğunuz ödeme yöntemine göre;  kredi kartı ile alışveriş yaptıysanız kredi kartınıza,  kapıda ödeme yöntemi kullandıysanız tarafımızla paylaşacağınız IBAN numarasına ödemeniz yapılır.

  Kredi kartlı ödemeler aksi bir durum olmaması halinde 1 hafta içerisinde kartınıza yapılır. IBAN numarasına yapılan ödemelerde; IBAN numaranız eksiksiz, hatasız ve IBAN sahibi adı soyadı doğru bir şekilde beyan edilmiş ise 1 hafta ila 10 iş günü içerisinde hesabınıza yapılmaktadır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.